Liposukce – Vše, co potřebujete vědět

Co je to liposukce a jak funguje?

Liposukce je zákrok, při kterém se odstraňuje tuk z konkrétních tělesných partií – typicky břicho, boky, stehna, paže, podbradek, ale i kolena, hýždě, nebo třeba záda. Nejedná se o metodu hubnutí, nýbrž rychlé formování postavy v oblastech, kde je dieta či cvičení krátké.

Liposukce se dělí na invazivní a neinvazivní metody. Invazivní zahrnují odstranění tuku za pomoci lokální či plné narkózy, operace a použití kanyly. Po běžné liposukci častokrát zůstávají jizvy, zato je vhodná pro radikálnější tělesné přeměny. Vedle této metody je liposukce neinvazivní, výrazně šetrnější alternativa s postupným nástupem účinku a dlouhodobou podporou procesu hubnutí. Tukové buňky jsou zpravidla zničeny mrazem, tlakovou stimulací, či laserem, a následně odvedeny lymfatickým systémem z těla pryč.

Co je neinvazivní liposukce?

Neinvazivní liposukce pracuje s moderní technologií, která nijak nezatěžuje či nenarušuje kůži a tkáň. Jedná se o metodu bez bolesti, skalpelu, operace a dlouhé rekonvalescence. Mezi neinvazivní metody liposukce řadíme například kryolipolýzu (neinvazivní liposukci mrazem), radiofrekvenci (liposukci za pomoci frekvenčních vln), liposukci ultrazvukem, liposukci laserem nebo netradiční maderoterapii.

Kolik se dá zhubnout liposukcí a kdy uvidím výsledky?

Pokud zvolíte klasickou liposukci, samotný průběh i výsledky budou o něco výraznější, za to ale pro tělo drastičtější a rekonvalescence mnohdy bolavější a delší. Dlouhodobý efekt závisí na životosprávě – bez pohybu a se špatnou stravou se tuk vrací, tentokrát ale do jiných partií.

S neinvazivní metodou tuk mizí pomaleji, výsledek se dostavuje v řádu týdnů. Celý proces je pro tělo přirozený a mnohdy i příjemný. Určité metody též nabízejí podporu lymfatického systému či metabolismu, což má za následek dlouhodobě účinnější spalování a rychlejší fungování organismu.

Jak moc bolí liposukce?

Bolest celého zákroku vždy závisí na individuální citlivosti pacienta a zvolené metodě. Neinvazivní liposukce je prakticky bezbolestná (u kryolipolýzy pocítíte např. brnění, či lehký chlad). U laserové liposukce můžete již pocítit lehký diskomfort a otoky po zákroku. S VASER liposukcí hovoříme o středně mírné bolesti a u klasické liposukce pak o největším zásahu, který pocítíte zejména v období rekonvalescence. S klasickou liposukcí se pojí i řada modřin a otoků.

Zůstanou po liposukci jizvy?

U invazivní liposukce jsou sice drobné (3mm), ale zůstávají a blednou časem. S neinvazivní liposukcí vás žádné jizvy ani vpichy nečekají.

Kdy jít na liposukci?

Na liposukci doporučujeme jít v případě, že:

💠máš stabilní váhu a tuk jen v určitých oblastech (problematických partiích)

💠jsi fyzicky i duševně fit

💠jsi připraven udržet výsledky životním stylem a nejedná se o řešení obezity

Kdy nejít na liposukci?

Na liposukci naopak nedoporučujeme jít tehdy, kdy:

🔶jsi obézní a čekáš rychlé výsledky, které vyřeší tvůj problém

🔶nejsi ochoten změnit životosprávu

🔶jsi těhotná, kojíš nebo máš závažné zdravotní problémy

Před podstoupením liposukce vždy doporučujeme celý zákrok a zdravotní stav prokonzultovat s lékařem vykonávajícím zákrok.

Je výsledek liposukce trvalý?

Tukové buňky, které byly odstraněny se sice na stejné místo nevrátí, ale! Pokud nedodržuješ zdravý režim, zbývající buňky se zvětší a efekt liposukce ti nezůstane dlouho. Liposukce je skvělý pomocník, když víš, jak si výsledky udržet.

Kolik stojí liposukce?

Liposukce a její cenová hladina se vždy odvíjí od pacienta k pacientovi, zvolené metody (invazivní metody bývají zpravidla nákladnější) či ošetřované partie a její velikosti.

Jak probíhá rekonvalescence po liposukci?

Rekonvalescence se liší podle typu liposukce, kterou zvolíš. Po klasické liposukci tě čekají otoky, bolesti a modřiny. Je nutné nosit kompresní prádlo a návrat k běžným činnostem je možný po cca 1-2 týdnech. Cvičit můžeš až po 4-6 týdnech a finální výsledek se dostaví do 6 měsíců.

Po neinvazivní liposukci tě čeká téměř nulová rekonvalescence. Tuk se ve většině případů odbourává postupně díky lymfatickému systému a odchází z těla přirozenou cestou. Obecná rada zní dodržovat pitný režim a lymfatický systém tak podpořit.

Jak mohu podpořit tělo po liposukci? Co s otoky?

Pokud vás trápí otoky po zákroku, se vším vám může pomoci kompresní prádlo (ideálně 5-6 týdnů s výjimkou hygieny), lymfatické masáže, hydratace, odpočinek, zdravá strava a omezení alkoholu a kouření.

Co jsou nejčastější oblasti zákroku?

Nejčastější oblasti pro zákrok jsou břicho, paže, stehna, hýždě, nebo podbradek. Zbavit tuku se ale můžete i např. v obličeji, na zádech, u vnitřní strany kolen nebo lýtek.

V čem je lepší neinvazivní liposukce oproti klasické?

Jak již bylo řečeno, neinvazivní liposukce je skvělou volbou, pokud nechcete žádná omezení. Je takřka bez bolesti, bez jizev a výpadků z každodenního života. Nabízí flexibilitu, pohodlí a v mnohých případech i relax, který klasická metoda liposukce nemá. Ať už zvolíte metodu ultrazvuku, maderoterapii, kryolipolýzu, nebo radiofrekvenci, výsledek je příjemně formované a štíhlé tělo a skoro nulové vedlejší účinky.

Jaké jsou neinvazivní liposukce?

Liposukce ultrazvukem

Ultrazvuková liposukce rozrušuje tukové buňky pomocí vysokofrekvenčních vln, které způsobí jejich rozpad. Tuk se následně přirozeně odbourává přes lymfatický systém bez nutnosti operace či rekonvalescence.

Liposukce laserem

Laserové paprsky zahřívají tukové buňky a rozkládají je na tekutinu, která se pak vyloučí z těla. Výhodou je přesnost a současné zpevnění kůže díky stimulaci kolagenu.

Radiofrekvence

Radiofrekvenční energie proniká do hlubších vrstev pokožky, kde zahřívá tukové buňky a podporuje jejich rozpad. Zároveň zpevňuje a vyhlazuje pokožku díky tvorbě nového kolagenu.

Maderoterapie

Maderoterapie je masážní technika za použití speciálních dřevěných nástrojů, která stimuluje lymfatický systém a podporuje odbourávání tuku. Zlepšuje krevní oběh, odvodnění těla a výrazně pomáhá i proti celulitidě.

Kryolipolýza

Kryolipolýza zaměřenou oblast ochladí na teplotu, při které tukové buňky odumírají, ale ostatní tkáně zůstanou nepoškozené. Tuk se poté vyloučí přirozeně přes lymfatický systém během několika týdnů.

Jaké jsou invazivní liposukce?

Klasická (tumescentní) liposukce

Při tomto typu liposukce lékař vstříkne do tukové vrstvy speciální roztok, který usnadní rozrušení tuku a omezí krvácení. Tuk se následně odsává kanylou pod lokální nebo celkovou anestezií – výsledky jsou výrazné, ale rekonvalescence delší.

VASER liposukce

VASER využívá ultrazvukové vlny ke šetrnému rozrušení tukových buněk, které se pak snadno odsají. Metoda je přesnější než klasická liposukce, méně traumatická pro okolní tkáně a zároveň šetrnější ke kůži.

Laserová liposukce (např. SmartLipo)

Laser roztaví tukové buňky, které se buď odsají, nebo se vstřebají přirozeně v těle. Zákrok je méně invazivní než klasická liposukce, navíc laser stimuluje zpevnění pokožky.

Jaká liposukce je nejlepší?

U liposukce vždy záleží na cíli. Pokud chcete radikální a razantní změnu, zvolte klasickou liposukci. Pokud preferujete pohodlí, přirozený efekt a nechcete vypadnout ze svého běžného režimu, sáhněte po neinvazivní metodě.

Pokud o liposukci přemýšlíte a máte otázky, nebojte se s námi spojit. Více o našich službách si můžete přečíst na naší úvodní stránce.

Chcete se objednat na liposukci?

Vyplňte formulář a najdeme vám termín co nejdřív

S odpovědí u nás dlouho čekat nebudete. Zanechte nám zprávu a pár kontaktních údajů a my vám už termín s konzultací a řešením přesně pro vás krátce nato seženeme.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno


Primárně se snažíme volat, ať je to co nejrychlejší

Ať si nemusíme diktovat e-mail po telefonu, sem vám vše budeme posílat